24 Nd zw B / 2021

12 września 2021

1Dzisiaj Kościół w Polsce rozpoczyna XI Tydzień Wychowania i dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Podczas Mszy Św – każdego dnia nadchodzącego tygodnia – będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży. I tak: *W poniedziałek na Mszę Św. a potem na spotkanie przyjdą: młodzież z klasy VIII i ich rodzice; *w środę młodzież z klasy VII i ich rodzice; *w czwartek dzieci z klasy III wraz rodzicami; *w piątek ministrantów i kandydatów na ministrantów wraz z rodzicami; *w sobotę młodzież po bierzmowaniu, w ramach „Przygotowania do małżeństwa”.

2. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata każdy powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż. O godz.: 1700 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

3. Towarzystwo Pomocy im Św Brata Alberta w Łańcucie, jak co roku, składa na ręce Ks. Proboszcza serdeczną prośbę – skierowaną do Parafian – o pomoc w postaci płodów rolnych.

W swej działalności skupiamy się na pomocy osobom bezdomnym, ubogim i bezrobotnym w duchu przesłania głoszonego przez św. Brata Alberta prowadząc od 31 lat kuchnię i łaźnię.

Zwracamy się z prośbą o płody rolne (ziemniaki i warzywa) ponieważ nas nie stać na zakup tych jak potrzebnych darów ziemi do przygotowania posiłków. Zbiórka płodów odbędzie się w dniu 16. IX. 2021 r. ulicami wioski – tak, jak co roku.

Za wszelką pomoc udzieloną naszej kuchni składamy serdeczne podziękowania – Bóg zapłać.

4. Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły ofiary:
Gać Nr 40 A = 150 zł (całoroczna); Gać Nr 267 = 200,00 + 120 zł (całoroczna) + 20 zł (śmieciowe); Gać Nr 247= 200,00 + 120 zł (całoroczna); Gać Nr 20 A = 220 zł;

Drodzy – widzimy, rozpoczął się remont w kaplicy św. Józefa. Ogólny koszt prac tej inwestycji = 87.956,40 zł – a w Kasie Inwestycyjnej jest niemalże połowa potrzebnej sumy. Dlatego – „Bóg zapłać” za już, ale proszę o jeszcze”. Ufam, że dzięki waszemu wsparciu i ofiarności można kontynuować prace remontowe świątyni i jej otoczenia. Wspomnę, że w każdą niedzielę modlimy się za wszystkich parafian i dobrodziejów, aby Bóg wynagrodził wam, drodzy, waszą hojności i otwartość oraz gotowość do pomocy.

5. Dyżur porządkowy w kościele w najbliższą sobotę podejmą: Kochmańska Danuta, Lecka Zofia, Łyszczarz Justyna, Stańko Lesław, Adamczak Mieczysława, Grzelak Dorota, Szewczyk Joanna, Cieśla Ewa.