29 Nd zw B / 2021

17 października 2021

1.    Zachęcamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych: w dni powszednie o godzinie 1630 a w niedzielę po Mszy-która jest o godzinie 1500. W dniu dzisiejszym włączmy się w inicjatywę modlitewną pod nazwą „Cała Polska w modlitwie”. Wobec licznych profanacji i ataków na wiarę, duchownych oraz świątynie w Polsce, będących częścią zmasowanej akcji antykatolickiej, która rozlała się po Ojczyźnie i świecie, siłą ludzi wiary jest połączenie się w modlitwie przebłagalnej. Podczas modlitwy różańcowej wynagradzajmy Najświętszemu Sercu Pan Jezusa i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy własne oraz za grzechy popełnione w naszych rodzinach i całym społeczeństwie polskim, a także módlmy się w intencji Synodu, którego etap diecezjalny dziś się rozpoczyna.

2.    We wtorek całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu od rannej Mszy do nabożeństwa różańcowego następnie msza święta.

3.    Zbliża się listopad - miesiąc szczególnych modlitw za zmarłych. Pamiętajmy o grobach.

„Porządki na cmentarzu”
,,Tu jest pamięć i tutaj świeczka.
Tutaj napis i kwiat pozostanie.
Ale zmarły gdzie indziej mieszka
na wieczne odpoczywanie…”

Serdecznie dziękuję – Bóg zapłać – Wszystkim za zrozumienie, że powstałe na cmentarzu śmieci należy wźiąść i dołączyć do domowych śmieci a nie generować niepotrzebych kosztów.

4.    Na odnowienie polichromii w kaplicy św. Józefa do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły ofiary: Marzena i Andrzej Duliban Gać Nr 200 = 200 zł; Puszkarzowie Gać Nr 52 = 400,00 zł; Gać Nr 561 = 120,00 zł (całoroczna) + 200,00 zł; Katarzyna i Janusz Słysz Gać 423 = 200,00 zł + = 120,00 zł (całoroczna) + 20,00 (śmieciowe); Zofia i Kazimierz Orzechowscy Gać Nr 121 = 200,00 zł; Gać Nr 223 = 200,00 zł; + 120,00 zł (całoroczna).
„Bóg zapłać” za już, ale proszę o jeszcze”.

5.    Dyżur porządkowy w kościele w najbliższą sobotę podejmą: Krystyna Dzień, Małgorzata Zając, Ryszard Fołta, Bogumiła Dzień, Krystyna Kud, Dorota Słowik.