30 Nd zw B / 2021

24 października 2021

1.    Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata.

2.    Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o godz.: 1630 na różaniec połączony z adoracją. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcem w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?

3.    W najbliższą niedzielę po Mszy Św. popołudniowej na spotkanie zapraszają czciciele Serca Pana Jezusa i Matki Bożej.

4.    Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Przez pierwsze dni miesiąca listopada o godz.: 1630 modlimy się na różańcu, w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach - a po „wypominkach” Msza

5.    Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku 730, 1030. Po Mszy Świętej, sprawowanej o godz. 1300, wraz ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych wyruszymy w procesji na cmentarz. Tam będziemy się modlić się za zmarłych. Nabożeństwo różańcowo-wypominkowe i załobne zakończy się błogosławieństwem na cmentarzu. W Dzień Zaduszny o godz.: 1630 zapraszam na procesję do czterech stacji w naszej świątyni z modlitwą za wszystkich bliskich zmarłych.

6.    Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

4.     Na odnowienie polichromii w kaplicy św. Józefa do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły ofiary: Markowa Nr 1803 = 150 zł; proszę nie czytać (Gać Nr 208) = 500 zł; Ziemniakowie Gać Nr 314 = 1000 zł; Gać Nr 62 = 400 zł; Gać Nr 545 = 200 zł; Bogumiła i Lesław Stańko Gać Nr 59 A = 200 zł; Gać Nr 519 = 200 zł; Gać Nr 87 = 200 zł; Gać Nr 306 = 200 zł; Gać Nr 227 A = 200 zł + 120 (całoroczna).
„Bóg zapłać” za już, ale proszę o jeszcze”. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

5.     Dyżur porządkowy w kościele w najbliższą sobotę podejmą: Krystyna Szczepankiewicz, Wiesław Machniak, Maria Reizer, Maria Kaduk, Wojciech Lenar, Zofia Lenar.