1 Nd adwentu C / 2021

28 listopada 2021

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”.

2. Jak co roku Caritas we współpracy z tysiącami ludzi dobrej woli rozpoczyna akcję charytatywną Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W tej akcji zbierane są pieniądze na rzecz dzieci – poprzez rozprowadzanie wigilijnych świec. Sugerowana minimalna kwota za jedną świecę to 7 zł.

3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie o godz.: 1700. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

4. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek - o godz. 1600 tzw. „Godzina Święta” a po niej Msza Święta dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa; pierwszy piątek – do południa odwiedziny z sakramentami u chorych i seniorów. Proszę zgłaszać chętnych. Natomiast o godz.: 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu – Koronka do Bożego Miłosierdzia – Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym czasie również okazja do spowiedzi trwającej do Mszy Świętej; pierwsza sobota - Msza o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo pierwszosobotnie.

5. Na odnowienie polichromii w kaplicy św. Józefa do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły ofiary: Szpiłyk Zofia Gać Nr 477 = 120 zł (całoroczna); Gać 401 = 200 zł; Gać 173 = 120 zł (całoroczna);
„Bóg zapłać” za już, ale proszę o jeszcze”. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą chojność.

6. Dyżur porządkowy w kościele w najbliższą sobotę podejmą: Grażyna Mazurek, Grażyna Kordas, Agnieszka Kordas, Zofia Inglot, Krystyna Balawejder.

Załączniki:
Pobierz plik (1 NdAdwentu-abpASz_list_Adwent2021.pdf)1 NdAdwentu-abpASz_list_Adwent2021.pdf[ ]172 kB