2 Nd adwentu C / 2021

5 grudnia 2021

1.Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą.

2. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Sugerowana minimalna kwota za jedną świecę to 7 zł. Siostry zakonne mają także do nabycia pobłogosławione opłatki.

3. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o godz.: 730 i 1700. Po Mszy świętej – o godz.: 1730 – spotkanie w ramach katechezy parafialnej dla młodzieży. Natomiast w sobotę młodzież po bierzmowaniu, w ramach katechezy jako „Przygotowanie do małżeństwa”.
Tegoż dnia - na zakończenie Roku Świętego Józefa, ponowimy Akt zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi.
Stosowną modlitwę Akt zawierzenia znajdziemy w Załącznikach.

4. Msze Święte roratne sprawowane są codziennie o godz.: 1700. Serdecznie zapraszamy! Zabierzmy ze sobą lampiony.

5. Zachęcam do korzystania ze spowiedzi świętej. Codziennie kapłani posługują w konfesjonale ½ godziny przed Msza Świętą. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.

6. W dniach od 9 do 11 grudnia br. odbędą się rekolekcje dla chorych w Radiu i Telewizji FARA. O godz. 1730 msza sw. z kazaniem zaś o 2015 wspólny różaniec. Transmisja w radiu i na Youtube i Facebook Radio FARA. Zachęcam do przezycia tych rekolekcji.

7. Na odnowienie polichromii w kaplicy św. Józefa do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły ofiary: Regina i Mariusz Bytnar = 200 zł (remont) + 120 zł (całoroczna); Gać Nr 375 = 200 zł (remont); Gać Nr 525= 260 zł (remont) + 120 zł (całoroczna) + 20 zł (śmieciowe);
„Bóg zapłać” za już, ale proszę o jeszcze”. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą chojność.

8. Dyżur porządkowy w kościele w najbliższą sobotę podejmą: Wanda Sas, Jadwiga Stącel, Antoni Kędziora, Anna Rabuszko, Maria Rydz.

Załączniki:
Pobierz plik (akt_zawierzenia_swJozefowi (1).pdf)akt_zawierzenia_swJozefowi (1).pdf[ ]39 kB