3 Nd adwentu C / 2021

12 grudnia 2021

1.W dzisiejszą niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Wypraszajmy Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.

2. Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

3. Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.

4. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Natomiast Siostry mają także pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

5. Na odnowienie polichromii w kaplicy św. Józefa do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły ofiary: Gać 87 = 120 zł (całoroczna); Gać Nr 252 = 200 zł (odnowę polichromii); Gać Nr 17 A = 300 (odnowę polichromii) + 120 zł (całoroczna); Kądziołka Gać Nr 189 = 120 zł (całoroczna); Ewa i Stanisław Cwynar Gać Nr 322 = 400 zł (odnowę polichromii);
„Bóg zapłać” za już, ale proszę o jeszcze”. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą chojność.

6. Dyżur porządkowy w kościele w najbliższą sobotę podejmą: Bożena Tonia, Aniela Ryznar, Beata Fołta, Monika Szlęk, Anna Brożbar.