Niedziela Świętej Rodziny C / 2021

26 grudnia 2021

1. W dzisiejszą niedzielę, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Modlitwą otaczamy rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.

2. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Świętej o godz.: 1500. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).
W ostatni dzień roku, tj. w piątek, 31 grudnia 2021 r., na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje.

3. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.
Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo po Mszy popołudniowej.

4. Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły ofiary: Gać 143 = 200; Gać 160 A = 200 zł; Trojnarowie Gać Nr 146 = 300 zł; Szpytmowie Gać Nr 321 = 200 zł; Buczkowie Gać Nr 337 A = 300; Słowikowie Gać Nr 191 = 120 zł (całoroczna);

Bóg zapłać” za już, ale proszę o jeszcze”. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą chojność.

5. Dyżur porządkowy w kościele w piątek podejmą: Eugeniusz Drozd, Bernadeta Cwykiel, Agata Zubek, Marta Stańko, Katarzyna Stańko.

6. W związku z panującą pandemią oraz w trosce o zdrowie wiernych nie będzie tradycyjnej kolędy w naszych mieszkaniach. Natomiast zapraszam przedstawicieli rodzin i mieszkańców naszej Parafii do uczestnictwa w nabożeństwach kolędowych. Centrum spotkania kolędowego będzie sprawowana Msza św. „O zdrowie i potrzebne łaski” dla Parafian z poszczególnych rejonów. I tak zapraszam: Poniedziałek 27. XII. - rejon 9; Wtorek 28. XII. - rejon 8; Środa 29. XII. - rejon 7; Czwartek 30. XII. - rejon 6 i 5; Po Komunii św. i nabożeństwo ze śpiewem kolęd i modlitwą kolędową. Po błogosławieństwie przedstawiciele rodzin otrzymają pamiątkową broszurkę kolędową zawierającą i tzw. „mały katechizm” - służącą do refleksji nad duchowością eucharystyczną i tzw. „zestaw kolędowy” (kreda + mirra + obrazek).