3 Nd Zw C / 2022

23 stycznia 2022

1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”.

2. W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.

3. W czwartek rozpocznie się Triduum przed liturgicznym wspomnieniem. Bł. Bronisława Markiewicza, które przypada 30 stycznia w następną niedzielę. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i sympatyków na uroczystą Mszę św. o godz.: 1700. Po Mszy św. Nabożeństwo do bł. Bronisława Markiewicza. W pierwszy dzień tj. czwartek – obowiązkowo zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania. W drugi dzień (piątek), po Mszy Świętej nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji wszystkich Rodzin naszej Parafii – zapraszam rodziców tejże młodzieży. W trzeci dzień – jeszcze raz – zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

4. Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłyneła ofiara: Homik Magdalena Mateusz Gać Nr 39 = 150 (2021 r.) + 150 (2022 r.);

„Bóg zapłać” za już, ale proszę o jeszcze”. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą chojność.

5. Dyżur porządkowy w kościele w sobotę podejmą: Monika Orzechowska, Urszula Bar, Norbert Bartman, Elżbieta Cyran, Elżbieta Szpindor.