5 Nd Zw C / 2022

6 lutego 2022

1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.

2. Wygląda, że do wczoraj wieczorem spełniło ("jako tako") wymagania i zgłosiło się do bierzmowania 12 osób z klasy VIII SP. "W uczniaku taka dusza – jak ją popchnąć, to się rusza". Kolejny raz, apeluję do Was Rodzice, aby w poniedziałek młodzi uzupełnili wymagania.

3. Spotkanie organizacyjne, dla młodzierzy, przed bierzmowaniem we wtorek o godz.: 1500 w Dębowie.

4. Bierzmowanie w Dębowie w najbliższą sobotę o godz.: 1100.
Proszę, Rodziców małego Jakuba o pilny kontakt z księdzem proboszczem (chodzi o chrzest).

5. W piątek, 11 lutego, przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Ten Dzień jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Msza Święta w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia o godz.: 1700.

6. Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłyneła ofiara: Gać Nr 131 = 200 ; Kudowie Gać Nr 290 = 200 zł + 140 zł (całoroczna); Kozubek Gać Nr 399 A = 120 zł (całoroczna); Radio Maryja i Telewizja Trwam – 100 zł;
„Bóg zapłać” za już, ale proszę o jeszcze”. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą chojność.

7. Dyżur porządkowy w kościele w sobotę podejmą: Katarzyna Wyczarska, Anna Solarz, Joanna Sas, Maria Kremer, Zofia Kremer.

8. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Marcin Paweł Cwynar - zamieszkały parafia Gać z  Izabelą Zofią Głąb zamieszkała Białoboki (parafia Ostrów).