2 Nd. WP C / 2022

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

13 marca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Również dziś w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje. Będą miały miejsce w dniach 13 – 16. III. 2022 r. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych. Również w te dni będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Za udział w rekolekcjach można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.

2. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz.: 1500.

3. Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.

4. Nasza Parafia przyłącza się do zbiórki makulatury na budowę studni w Afryce. Chodzi o zbiórkę makulatury, za którą po sprzedaży będzie można wybudować studnię w jednym z najbiedniejszych krajów w Afryce. Stąd też na parkingu przed OSP Gać od wtorku stanie kontener. To jest fajna rzecz, bo przecież ta makulatura byłaby spalona, zniszczona. Natomiast, studnia dla mieszkańców Afryki pozbawionych czystej wody to dar życia. Zdrowa, czysta woda oznacza mniej chorób i lżejsze życie, bo nie muszą nosić wody z bardzo odległych miejsc. Trzeba sobie uzmysłowić, że zniszczona czy spalona w piecu makulatura to szklanka czystej wody dla ludzi jej pragnących. Wrzucane kartony należy złożyć, a do kontenera nie wolno wrzucać śmieci, plastykowych opakowań i przedmiotów. Nie należy wrzucać opakowań kartonowych po sokach i mleku, bo mają plastikowe elementy i aluminiowe wyściółki.

5. Zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz.: 1630.

6. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Po Mszy świętej zapraszam na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających.

7. Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły ofiary:
Sierżęga Gać Nr 609 A = 120 (całoroczna); Maria Nawracała = 20(śmieciowe) + 120 zł (całoroczna); Stanisław Babiarz = 20(śmieciowe) + 120 zł (całoroczna); „Bóg zapłać” za już, ale proszę o jeszcze”. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą chojność.

8. Dyżur porządkowy w kościele w sobotę podejmą: Marzena Świątek, Sławek Sowa, Halina Sowa, Anna Świątek, Elżbieta Świątek, Irena Wiśniowska, Stanisława Miara, Justyna Świątek.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.