3 Nd. WP C / 2022

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

20 marca 2022\
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.

2. Dziś gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz.: 1500 a droga krzyżowa w piątek o godz.: 1630.

3. Caritas Diecezji Przemyskiej rozpoczął akcję „Jałmużna Wielkopostna". Zachęcam, by włączyć się w tą akcję w wybranym przez siebie zakresie. Paschaliki są dostępne do nabycia w naszym kościele. Osoby, które chciałyby wesprzeć akcję pieniężnie, mogą zaoszczędzone niewielkie sumy ofiarować do „Skarbonek Miłosierdzia" które znajdują się na stoliku w przedsionku kościoła a które to będą zbierane w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

4. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. To także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców.

5. Z wielką nadzieją na szybkie zakończenie wojny na Ukrainie została przyjęta decyzja Papieża Franciszka o poświęceniu 25 marca, jednocześnie na Watykanie i w Fatimie, Ukrainy oraz Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi.
Matka Boska Fatimska w 1917 roku mówiła, że aby zapobiec wojnie, głodowi i prześladowaniu Kościoła oraz Ojca Świętego, trzeba prosić o poświęcenie Rosji jej Niepokalanemu Sercu i praktykować Komunię św. wynagradzającą w pierwsze soboty miesiąca.

6. W sobotę, 26 marca, w liturgii przypada wspomnienie Dobrego Łotra - jednego ze złoczyńców powieszonych na krzyżu obok Jezusa. Czczony jest w Kościele jako patron więźniów oraz pokutujących i nawróconych grzeszników. Módlmy się więc za wszystkich, którzy pogubili się na drogach życia, aby weszli na drogę nawrócenia i pamiętali, że „Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia”.

7. Na parkingu przed OSP Gać stoi kontener na makulaturę, za którą po sprzedaży, będzie można wybudować studnię w jednym z najbiedniejszych krajów w Afryce. Zniszczona czy spalona w naszym piecu makulatura to szklanka czystej wody dla ludzi spragnionych w Afryce. Wrzucane kartony należy złożyć, a do kontenera nie wrzucamy tam śmieci, plastykowych opakowań i przedmiotów, ani opakowań kartonowych po sokach i mleku, bo mają plastikowe elementy i aluminiowe wyściółki.

8. Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły ofiary: R3 = 1180 zł + 20 (śmieciowe); Kudowie Gać Nr 555 = 120 (całoroczna) + 300 zł; Gać Nr 167 = 200 zł; „Bóg zapłać” za już, ale proszę o jeszcze”. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą chojność.

9. Dyżur porządkowy w kościele w sobotę podejmą: Elżbieta Zięba, Elżbieta Kud, Stanisława Zięba, Anna Szpiłyk, Krystyna Bartman, Ludmiła Pacuła.

Załączniki:
Pobierz plik (25 marca dniem modlitwy o pokój.pdf)25 marca dniem modlitwy o pokój.pdf[ ]84 kB
Pobierz plik (Apel Policji.pdf)Apel Policji.pdf[ ]37 kB
Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.