4 Nd. WP C / 2022

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

27 marca 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

2. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1500.

3. W tym tygodniu przypada: czwartek (przed pierwszym piątkiem) – stąd też Godzina Święta od godz.: 1600 d0 1700 i Msza.

4. Pierwszy piątek – z posługą sakramentalną do chorych i seniorów wyruszę od godz. 800. Natomiast o godz.: 1500 wystawienie Najświętszego Sakrament i Koronka do Bożego Miłosierdzia; Proszę nie odkładać spowiedzi św. na sam pierwszy piątek – bo wtedy może braknąć czasu; i pierwsza sobota miesiąca – wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej.

5. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata. Trzeba śpiewać suplikacje, modlić się w naszych domach o pokój w Ukrainie i w świecie, w naszych rodzinach i w sercach. Ale zwycięstwo dobra nad złem domaga się czegoś więcej. Sam akt poświęcenia nie wystarczy. Trzeba tym aktem żyć, w oddaniu Bogu jak Maryja. Potrzebne jest nawrócenie.

6. Najbliższa niedziela, 3 kwietnia, będzie pierwszą niedzielą miesiąca.

7. Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły ofiary: R3 = 1180 zł + 20 (śmieciowe); Gać Nr 73 = 200 ; „Bóg zapłać” za już, ale proszę o jeszcze”. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą chojność.

8. Dyżur porządkowy w kościele w sobotę podejmą: Maria Czechowicz, Ewa Bemben, Zofia Kudła, Elżbieta Żelazny, Grażyna Curzytek.

9. Siostra Janina prosi o ogłoszenie: „W imieniu sióstr z Opactwa, dziękuję za przetwory zimowe w słoikach, dla przybywających matek z dziećmi z Ukrainy. Gdyby ktoś jeszcze mógł wesprzeć, zawsze można, składając u nas. Bóg zapłać”.
                                                                                                                                                           Podpisała – s.Janina

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.