Niedziela Palmowa C / 2022

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 10 kwietnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Zapraszam na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godz. 1900. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Wieczorna modlitwa potrwa do godz.: 2200.
W tym roku, 14 kwietnia, w Wielki Czwartek przypada także ustanowione przez Sejm RP święto Chrztu Polski. Dziękując Bogu za dar wiary, módlmy się, abyśmy byli wierni chrześcijańskiemu powołaniu.
2. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły: czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby od 14. do rozpoczęcia 60. roku życia nie mają dyspensy. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę.
O godz. 1500 Koronką rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego a następnie odprwione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Natomiast –Liturgia Męki Pańskiej – rozpocznie się o godz. 1900. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego.
3. W Wielką Sobotę, przynosząc do pobłogosławienia pokarmy na stół wielkanocny, pamiętajmy, aby przez dłuższą chwilę zatrzymać się i w duchu podziękować Panu Jezusowi złożonemu do grobu za dzieło odkupienia. Błogosławieństwo pokarmów o 1000 i 1200 . O godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
4. Zgodnie z przepisami liturgicznymi Wigilia Paschalna rozpoczyna się po zmroku (godz.: 1900). Proszę o przyniesienie ze sobą świec. Liturgię dopełnimy w niedzielny poranek o godz.: 600 procesją rezurekcyjną a poniej Msza Św.
W niedzielę Zmartwychwstania druga Msza Święta o godz.: 1030 .
W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.
Aby święte Triduum Paschalne otrzymało jak najuroczystszą oprawę, zapraszam i zachęcam parafian do czynnego i pełnego udziału w liturgii. Zapraszam: lektorów, ministrantów, młodzież i dzieci – podejmijmy wyznaczone adoracje (proponowany czas znajdziemy na stronie parafialnej), pomóżmy w liturgii (czytania, komentarze), przygotujmy chorągwie i feretrony na procesję, zapraszam do podjęcia służby przez straż grobową.
5. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – po zakończeniu Liturgii Wigilii Paschalnej – proszę o podjęcie kolejki: Gabriela Mierzwa; Emilia Wąsacz, Sabina Zardzewiały, Maria Bałacka, Dorota Sierżęga, Zofia Szmuc, Marta Fołta.
7. Do Kasy Inwestycyjnej – na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: Solarz Krzysztof Gać Nr 92 A = 120 zł; Gać Nr 20 A = 270 zł; Polak Zofia Stanisław Gać Nr 333 = 300 zł; „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.