2 Niedziela Wielkanocy C / 2022

24 kwietnia 2022

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie.

2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą.

P. Agnieszka Bartman, za moim pośrednictwem, zwraca się do wszystkich ludzi dobrej woli prosząc o pomoc dla 2 chłopców, bliźniaków z Albigowej. Oto kilka danych: Fabian i Sebastian mają po 6 lat. Byli wcześniakami u których stwierdzono Mózgowe Porażenie Dziecięce. Mimo wielokrotnej operacji i, intensywnej rehabilitacji dzieci nie chodzą.
Paley European Institute podjął się dalszego leczenia tj. operacji bioder, które wycenił na 350 tys. zł. Jesteśmy zrozpaczeni, bo nie mamy takiej kwoty i dlatego prosimy. Mamy świadomość ogromu państwa wydatków, ale liczymy na dobroć i ofiarność Waszych serc.
Przyłączam się do tej prośby polecając w najbliższą niedzielę tj. 1 maja złożenie ofiary do puszki z przeznaczeniem na ten cel.

3. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje.

4. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Będzie to także kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny.
Po nabożeństwie popołudniowym i po zmianie tajemnic różańcowych spotkanie dla rodziców tych dzieci które przygotowują się do pełnego uczestniczenia we Mszy Św. Natomiast w tym samym czasie, w salce domu parafialnego, spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci z klasy 2 SP.

5. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Katarzyna Słysz, Anna Dzień, Anna Kielar, Krystyna Jakielaszek, Anna Olbrycht.

6. Do Kasy Inwestycyjnej – na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: Cwynarowie Gać Nr 320 = 120 zł (całoroczna) + 20 zł (śmieciowe); Gać Nr 519 = 120 zł (całoroczna) + 20 zł (śmieciowe); „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.

Załączniki:
Pobierz plik (Kwesta.pdf)Kwesta.pdf[ ]262 kB