3 Niedziela Wielkanocy C / 2022

1 maja 2022|

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. W całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. Dziś ofiary do puszki z przeznaczeniem na pomoc dla 2 chłopców, bliźniaków z Albigowej.
Natomiast po nabożeństwie popołudniowym i po zmianie tajemnic różańcowych spotkanie dla rodziców tych dzieci które przygotowują się do pełnego uczestniczenia we Mszy Św. W tym samym czasie, w salce domu parafialnego, spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci z klasy 2 SP.

2. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. Serdecznie zapraszamy, aby codziennym śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych wielorakich potrzebach.
Po nabożeństwie popołudniowym i po zmianie tajemnic różańcowych spotkanie dla rodziców tych dzieci które przygotowują się do pełnego uczestniczenia we Mszy Św. Natomiast w tym samym czasie, w salce domu parafialnego, spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci z klasy 2 SP.

3. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

4. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte będą odprawione o godz. 730; 1030 i 1800. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
- w czwartek od godz.: 1700 – 1800 „Godzina Święta” podczas której pomodlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne a po Mszy Św. – majówka.
- w pierwszy piątek odwiedziny u chorych przed południem – a o godz.: 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Podczas Adoracji trwającej do Mszy Świętej okazja do spowiedzi a o 1750 Nabożeństwo do NSPJ a po Mszy Św. – majówka.

- w pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo majowe połączone z nabożeństwem ku czci NSM.

6. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Marta Wyczarska, Beata Jędrejko, Anna Cyran, Władysława Jakielaszek, Anna Kwolczak.

7. Do Kasy Inwestycyjnej – na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: Babiarz Jan Gać = 100 zł; Babiarz Stanisław Gać = 200 zł; Nawracała Maria Gać = 200 zł; Gać Nr 495 A = 200 zł + 120 zł (całoroczna); „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.