5 Niedziela Wielkanocy C / 2022

15 maja 2022

1. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszej Ojczyźnie.

2. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie po Mszy Św.

3. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Karolina Kordas – panna, stanu wolnego, zamieszkała parafia Gać i Łukasz Lipa, kawaler, stanu wolnego, zamieszkały parafia M.B. Saletyńskiej w Rzeszowie. Zapowiedź 2.
Monika Zając – panna, stanu wolnego i Dawid Ryszard Krzyżak, kawaler, stanu wolnego, obydwoje zamieszkali parafia Św. Michała Archanioła w Rzeszowie.
Zapowiedź 1.
Ktokolwiek wie o istniejących przeszkodach, zachodzących pomiędzy tymi narzeczonymi, zobowiązany jest do poinformowania Urzędu Parafialnego.

4. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Kud Bogdan, Broda Joanna, Michalik Teresa, Dzień Piotr, Orzechowska Barbara.