6 Niedziela Wielkanocy C / 2022

22 maja 2022

1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki.

2. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

3. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Od wtorku zapraszam codziennie o godz.: 1700 dzieci przygotowujące się do pełnego udziału we Mszy.

4. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki.

5. W piątek, rozpoczniemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

6. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Karolina Kordas – panna, stanu wolnego, zamieszkała parafia Gać i Łukasz Lipa, kawaler, stanu wolnego, zamieszkały parafia M.B. Saletyńskiej w Rzeszowie. Zapowiedź 3.
Monika Zając – panna, stanu wolnego i Dawid Ryszard Krzyżak, kawaler, stanu wolnego, obydwoje zamieszkali parafia Św. Michała Archanioła w Rzeszowie. Zapowiedź 2.
Magdalena Ewa Machniak – panna, stanu wolnego, zamieszkała parafia Gać i Mateusz Piotr Kowal – kawaler, stanu wolnego, zamieszkały parafia Nowosielce. Zapowiedź 1.
Ktokolwiek wie o istniejących przeszkodach, zachodzących pomiędzy tymi narzeczonymi, zobowiązany jest do poinformowania Urzędu Parafialnego.

8. Do Kasy Inwestycyjnej – na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary:
Pelcowie Gać Nr 251 A = 200 zł;
Gać Nr 547 = 120 zł (całoroczna);
Dzieniowie Gać Nr 292 = 200 zł + 120 zł (całoroczna) + 20 zł (śmieciowe); Paulina Cyma Gać Nr 231 = 120 zł (całoroczna) + 20 zł (śmieciowe);
„Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.

9. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Janina Freń, Masriusz Janicki, Michał Paluszek, Janina Kaszuba, Anna Zwarycz.

10. Są jeszcze wolne miejsca na bezpłatną pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Pacławskiej w terminie: 28 MAJA 2022 r. (sobota) w godz. 730 do 1700 .Zapraszam chętnych. Obowiązuje pierwszeństwo zgłoszenia.