Wniebowstąpienie Pańskie C / 2022

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

29 maja 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia NMP.

3. W środę, 1 czerwca, rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek tzw.: „Godzina Święta” adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa o nowe powołania od godz.: 1700 – 1800 (a o 1750 nabożeństwo do NSPJ).

- w pierwszy piątek odwiedziny u chorych przed południem – a o godz.: 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Podczas Adoracji trwającej do Mszy Świętej okazja do spowiedzi a o 1750 nabożeństwo do NSPJ a po Mszy Św. – majówka.

- w sobotę: o godz.: 900 – spowiedź do Dzieci i ich najbliższych przed I Komunią Św.;

- w pierwszą sobotę po Mszy Św. nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej pierwszosobotnie połączone z nabożeństwem ku czci NSPJ..

5. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii będzie to jednocześnie I Komunia Święta.

6. Już dziś informuję, że procesja eucharystyczna w Boże Ciało zaplanowana została na tzw.: „Górki”. Zaszczyt przygotowanie ołtarzy spocznie: 1. przy Remizie OSP Gać – brać strażacka; 2. przy p. Pacułach + sąsiedzi; 3. przy Justynie i Miłoszu Zardzewiały + sąsiedzi; 4. przy naszym kościele + sąsiedzi.

7. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Monika Zając – panna, stanu wolnego i Dawid Ryszard Krzyżak, kawaler, stanu wolnego, obydwoje zamieszkali parafia Św. Michała Archanioła w Rzeszowie. Zapowiedź 3.
Magdalena Ewa Machniak – panna, stanu wolnego, zamieszkała parafia Gać i Mateusz Piotr Kowal – kawaler, stanu wolnego, zamieszkały parafia Nowosielce. Zapowiedź 2.
Ktokolwiek wie o istniejących przeszkodach, zachodzących pomiędzy tymi narzeczonymi, zobowiązany jest do poinformowania Urzędu Parafialnego.

8. „Bóg zapłać” za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie rodzice dzieci z klasy 2 SP. 

Załączniki:
Pobierz plik (Ostrzeżenie przed oszustami.pdf)Ostrzeżenie przed oszustami.pdf[ ]41 kB
Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.