Najświętszej Trójcy C / 2021

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

12 czerwca 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

2. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku o godz.: 730 i 1030. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz.: 730.
Zaszczyt przygotowanie ołtarzy spocznie: 1. przy Remizie OSP Gać; 2. przy p. Pacułach; 3. przy Justynie i Miłoszu Zardzewiały; 4. przy naszym kościele. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszam do niesienia chorągwi, feretronów, orkiestrę OSP. Do udziału w procesji zapraszam dzieci a szczególnie pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, chłopców do funkcji dzwonników – próba dla nich o godz.: 1700 we wtorek i środę.

Moi drodzy, kiedy idziemy w procesji Bożego Ciała starajmy się uświadomić sobie, że z nami jest realnie obecny Pan Jezus. On jest Eucharystią. Zajmujmy się Panem Jezusem, który idzie z nami, nas kocha i nam błogosławi.

3. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz.: 1800. Od piątku przez najbliższy tydzień po nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem.

4. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Beata Ewa Bilińska – panna, stanu wolnego, zamieszkała Studzian i Łukasz Stanisław Szewczyk, kawaler, stanu wolnego, zamieszkały Gać. Zapowiedź 1.
Ktokolwiek wie o istniejących przeszkodach, zachodzących pomiędzy tymi narzeczonymi, zobowiązany jest do poinformowania Urzędu Parafialnego.

5. Do Kasy Inwestycyjnej wpłyneła następująca ofiara: R 9 = 1.350 zł. "Bóg zapłać" za już i proszę o jeszcze.

6. „Bóg zapłać” za przygotowanie świątyni, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Renata Wrona, Teresa Rożek, Władysława Rogala, Kazimiera Kurpyta, Helena Ulma.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.