12 Nd zw C / 2022

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

19 czerwca 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: przygotowującym ołtarze, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej ale i młodszym dzieciom a szczególnie ich rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza (ministrantom) a przede wszystkim wam uczestniczącym w tak wspaniałej Uroczystości – za wyraz wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie. Link do zdjęć: ...

2. Trwają zapisy na Pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Spotkanie organizacyjne dla grupy św. Rafała odbędzie się w niedzielę 26 czerwca o godz.: 1545 w Bazylice w Przeworsku.

3. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy, aby polskie serca w domach lub parafiach dokonały poświęcenia siebie Sercu Jezusa i Sercu Maryi a także ponowiły uznanie Jezusa Chrystusa królem swego serca, małżeństwa, rodziny i Ojczyzny. Wzór - Aktu oddania znajdziemy poniżej w Załącznikach.
Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą o godz.: 900, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

5.W sobotę, 25 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 25 czerwca.

6. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej. Do czwartku włącznie jest połączone z procesją eucharystyczną.

7. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Beata Ewa Bilińska – panna, stanu wolnego, zamieszkała Studzian i Łukasz Stanisław Szewczyk, kawaler, stanu wolnego, zamieszkały Gać. Zapowiedź 2.
Grzegorz Drozd – stanu wolnego i Natalia Barnat – stanu wolnego. Oboje zamieszkali Gać. Zapowiedź 1.
Bartłomiej Szlęk – kawaler, zamieszkały Gać i Gabriela Panek – panna, zamieszkała Tryńcza. Zapowiedź 1.
Szpunar Joanna Katarzyna - panna, stanu wolnego, zamieszkała Gać i Kolasa Daniel Janusz – kawaler, stanu wolnego, zamieszkały Krasne k. Sieniawy. Zapowiedź 1.
Ktokolwiek wie o istniejących przeszkodach, zachodzących pomiędzy tymi narzeczonymi, zobowiązany jest do poinformowania Urzędu Parafialnego.

8. Do Kasy Inwestycyjnej wpłyneła następująca ofiara: Gać Nr 519 = 200 zł; Pańkowie Gać Nr 565 = 120 zł; "Bóg zapłać" za już i proszę o jeszcze.

9. „Bóg zapłać” za przygotowanie świątyni, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Aneta Bartman, Barbara Tomaszek, Maria Paluszek, Alicja Sochacka, Zofia Szpytma.

Załączniki:
Pobierz plik (Razem_Uroczystość NSPJ.pdf)Razem_Uroczystość NSPJ.pdf[ ]4595 kB
Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.