13 Nd zw C / 2022

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

26 czerwca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku a Msze: ranna o 730 i popołudniowa o godz.: 1800. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. W czwartek – przed pierwszym Piątkiem – tzw.: „Godzina Święta” od 1700 – 1800 (zakończenie nabożeństw czerwcowych) a następnie o 1800 Msza Święta. Serdecznie zapraszam!

4.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w pierwszy piątek odwiedziny u chorych do południa – a o godz.: 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Podczas Adoracji trwającej do Mszy Świętej okazja do spowiedzi a o 1750 nabożeństwo pierwszopiątkowe;

- w pierwszą sobotę po Mszy Św. nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej pierwszosobotnie.

5. Najbliższa niedziela pierwszą niedzielą miesiąca – po Mszy Św. popołudniowej, zmiana tajemnic różańcowych a później na spotkanie zapraszają Czciciele Serc NPJ i NSMB.

6. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:

Beata Ewa Bilińska – panna, stanu wolnego, zamieszkała Studzian i Łukasz Stanisław Szewczyk, kawaler, stanu wolnego, zamieszkały Gać. Zapowiedź 3.
Grzegorz Drozd – kawaler, stanu wolnego i Natalia Barnat – panna, stanu wolnego. Oboje zamieszkali Gać. Zapowiedź 2.
Bartłomiej Szlęk – kawaler, stanu wolnego, zamieszkały Gać i Gabriela Panek – panna, stanu wolnego, zamieszkała Tryńcza.
Zapowiedź 2.
Szpunar Joanna Katarzyna - panna, stanu wolnego, zamieszkała Gać i Kolasa Daniel Janusz – kawaler, stanu wolnego, zamieszkały Krasne k. Sieniawy. Zapowiedź 2.
Ktokolwiek wie o istniejących przeszkodach, zachodzących pomiędzy tymi narzeczonymi, zobowiązany jest do poinformowania Urzędu Parafialnego.

7. „Bóg zapłać” za przygotowanie świątyni, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Sochacka Anna, Brożbar Anna, Drozd Marta, Brożbar Bożena, Szpiłyk Józef.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.