15 Nd zw C / 2022

10 lipca 2022

1.Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej.

2.Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych.

3.Jutro także przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczy-pospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywa-mych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im łaskę życia wiecznego.

4. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W tan sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy.

5. „Bóg zapłać” za przygotowanie świątyni, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Inglot Marek, Kud Stanisław, Siupik Grażyna, Polak Beata, Gradowski Andrzej.

6. „Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęły ofiary:
Markowa nr 41 = 150 zł; Teresa i Edward Kmiotek Gać nr 375 = 300 zł; Gać nr 8 = 200 zł + 120 zł (całoroczna) + 20 zł (sieciowe); Gać nr 277 = 120 zł (całoroczna); Gać nr 334 = 120 zł (całoroczna) + 20 zł (śmieciowe); Ziemniak Stefania = 120 zł (całoroczna) + 20 zł (śmieciowe); Ziemniak Stanisław = 120 zł (całoroczna) + 20 zł (śmieciowe); Gać nr 310 = 200 zł + 120 zł (całoroczna) + 30 zł (śmieciowe); Bącalowie Gać nr 591 = 200 zł. „Bóg zapłać".