18 Nd zw C / 2022

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

31 lipca 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


Bank Spółdzielczy w Łańcucie informuje, że w Oddziale Banku w Gaci można ubezpieczać uprawy rolne, gospodarstwa domowe, pojazdy, budynki i maszyny. Chętnych Bank zaprasza do współpracy.

1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Po Mszy Św popołudniowej, zapraszają na spotkanie czciciele serc NSPJ i NSMB.

2.Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, polecajmy w modlitwie miłosiernemu Bogu.

3.Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

4. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa o nowe powołania o godz. 1700 - 1800.

5. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Do południa odwiedziny u chorych i seniorów a o godz.: 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Podczas Adoracji trwającej do Mszy Świętej okazja do spowiedzi a o 1750 nabożeństwo pierwszopiątkowe;

6. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. Msza Święta tego dnia o godz. 1800 a po niej z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najśw. Sakramentu i nabożeństwo ku czci NSMB.

7. „Bóg zapłać” za przygotowanie świątyni, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Jakielaszek Małgorzata, Stańko Stanisław, Bemben Mateusz, Bącal Urszula, Zając Anna, Szewczyk Maria, Brożbar Maria.

8. „Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęła ofiara: Markowa Nr 1840 = 100,00 zł. „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.