20 Nd zw C / 2022

14 sierpnia 2022

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia (kolekta mszalna). Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.

2. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele.

Dla naszej parafii jest to UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA, którą to rozpoczynamy modlitewnym czuwaniem w wigilię:
14 sierpnia:
2030 – Nabożeństwo różańcowe z procesją i świecami;
2100 – Apel Maryjny i Msza święta z Wigilii Wniebowzięcia NMP;

15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP
700 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP;
730 – Msza święta z kazaniem;
1100 – Uroczysta Suma Odpustowa z kazaniem;
(procesja Eucharystyczna ze śpiewem pieśni: „Twoja cześć chwała”, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem; Ciebie Boga wysławiamy; a po schowaniu Najśw. Sakramentu: „Boże coś Polskę”;)
Na Odpustową liturgię zapraszam Parafian wraz z Gośćmi;
– lektorów i ministrantów;
– dzieci w białych strojach do niesienia poduszek;
– młodzież do feretronów i obrazów;

Zgodnie tradycją błogosławimy: bukiety z kwiatów i ziół, wieńce – ludowa tradycja mówi, że Apostołowie po otwarciu grobu Maryi znaleźli tylko same zioła i kwiaty.

3. 15 sierpnia 2022 r o godz.: 1700 w Amfiteatrze na Gackiej Górce odbędzie się LETNI KONCERT KAMERALNY Kwartetu Blaszany Brass Riders – wstęp wolny.

4. Wójt Gminy Gać, Sołtys i Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich w Gaci zapraszają na Dożynki Gminne które zaplanowano na 21 sierpnia 2022 r. Rozpoczęcie Mszą św. o godz: 1500 a następnie przemarsz korowodu dożynkowego do „Amfiteatru” na Gackiej Górce i tam część obrzędowa.

4. Za tydzień tj. 21 sierpnia – po mszach świętych – zachęcam do złożenia ofiary do puszki w ramach akcji POMÓŻMY WALDKOWI. Szerzej o tej Akcji przeczytaj w tzw.: ZAŁĄCZNIKACH.

5. „Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęły ofiary: Teresa i Eugeniusz Rożkowie = 200,00 zł; Markowa – Nr 1803 = 200,00 zł. „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

6. „Bóg zapłać” za przygotowanie świątyni, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Szubart Edyta, Skupień Stanisław, Kozioł Anna, Stącel Stanisława, Buczek Paweł, Szczepankiewicz Ewa, Szlęk Katarzyna.

Załączniki:
Pobierz plik (Pomóżmy Waldkowi.jpg)Pomóżmy Waldkowi.jpg[ ]3927 kB