21 Nd zw C / 2022

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

21 sierpnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości (kolekta mszalna).

2. Wójt Gminy Gać, Sołtys i Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich w Gaci zapraszają dziś na Dożynki Gminne. Rozpoczęcie Mszą św. o godz: 1500 a następnie przemarsz korowodu dożynkowego do „Amfiteatru” na Gackiej Górce i tam część obrzędowa.

3. Dziś, po mszach świętych, możliwość złożenia ofiary do puszki w ramach akcji POMÓŻMY WALDKOWI. Szerzej o tej Akcji można przeczytać w tzw.: ZAŁĄCZNIKACH.

4. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim (kolekta mszalna).

5. We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

6. W środę, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.

7. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

8. W najbliższą niedzielę, po Mszy św. popołudniowej zapraszają na spotkanie czciciele serc PJ i MB.

9. KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWI w Sieteszy zaprasza mieszkańców Gminy Gać do udziału w otwartej akcji poboru krwi w niedzielę 28 sierpnia 2022 r. w godz.: 900 – 1300.

10. „Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęła ofiara: Kądziołka Gać Nr 189 = 120,00 zł (całoroczna); Stanisław Reizer Gać Nr 278 = 120,00 zł (całoroczna) + 20,00 zł (śmieciowe); Gać Nr 349 A = 250,00 zł. „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

11. „Bóg zapłać” za przygotowanie świątyni, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Szubart Edyta, Buczek Paweł, Balawejder Ewelina, Jakielaszek Stanisław, Kuźniar Maria.

Załączniki:
Pobierz plik (Pomóżmy Waldkowi.jpg)Pomóżmy Waldkowi.jpg[ ]3927 kB
Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.