22 Nd zw C / 2022

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

28 sierpnia 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł (kolekta mszalna).

2. Składam serdeczne podziękowania, za pomoc w ustawieniu rusztowania oraz za uporządkowanie terenu wokół kościoła następującym osobom: p. kościelnemu, p. Jackowi Głąb; p. Antoniemu Mazurek; p. Wackowi i Karolowi Jurczak, oraz Tadeuszowi Kucha.
Prace konserwatorsko-restauraroeskie rozpoczną się od wtorku.
3. KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWI w Sieteszy zaprasza, dziś tj. w niedzielę 28 sierpnia 2022 r. w godz.: 900 – 1300 do udziału w otwartej akcji poboru krwi.

4. Czwartek będzie jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. „Godzina Święta” i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania od 1700 - 1800.

5. Najbliższy piątek, 2 września:
do południa odwiedziny u chorych i seniorów.
o godz.: 1100 Msza Święta z okazji „Gminnego rozpoczęcia roku szkolnego”. Zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym a także zostanie poświęcony nowy Sztandar Szkoły.
o godz.: 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Podczas Adoracji trwającej do Mszy Świętej okazja do spowiedzi a o 1750 nabożeństwo pierwszopiątkowe;

6. W sobotę, 3 września, przypada pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej.

7. „Bóg zapłać” za przygotowanie świątyni, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Ryznar Piotr, Szpytma Kazimierz, Czechowicz Krzysztof, Drożak Agnieszka, Dzień Anna.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.