24 Nd zw C / 2022

11 września 2022

1. Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.

Z tej też racji, katecheza parafialna – dla młodzieży przed bierzmowaniem.
I tak:
*W poniedziałek na Mszę Św. a potem na spotkanie przyjdą dzieci z klasy III wraz rodzicami;
*we środę na Mszę Św. a potem na spotkanie młodzież z klas: VIII, VII, VI oraz ich rodzice;
*w piątek na Mszę Św. a potem na spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów wraz z rodzicami;
*w sobotę na Mszę Św. a potem na spotkanie młodzież po bierzmowaniu, w ramach „Przygotowania do małżeństwa.

Po wakacyjnej przerwie zapraszamy wszystkie dzieci z klas od I do VIII do udziału w cotygodniowych spotkaniach OAZY. Spotkania odbywają się w salce katechetycznej, o godz.: 1630 i kończyć się będą Mszą św. która jest o godz.: 1800.
Serdecznie zapraszamy.

2.W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

3.W najbliższą niedzielę, 18 września, przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za wszystkich pracujących w mediach, aby zawsze służyli prawdzie i dobru.

4. „Bóg zapłać” za przygotowanie świątyni, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Jakielaszek Kazimierz, Jakielaszek Stanisław, Cwynar Marcin, Tomaszek Barbara, Panek Agnieszka, Bącal Krzysztof.
Potrzebny sprzęt do koszenia trawy (kosiarka żyłkowa) w celu wykoszenia trawy na starym cmentarzu i wokół kościoła.

5. „Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęły ofiary:
Gać nr 401 = 200,00 zł; Markowa nr 19 A = 200,00 zł; A. A. Pelc Gać nr 251 A = 120,00 zł (całoroczna) + 20,00 (śmieciowe); Gać nr 252 = 200,00 zł; Katarzyna i Andrzej Szlęk Gać nr 335 = 200,00 zł; Gać nr 147 = 300,00 zł; Gać nr 247 = 300,00 zł + 120,00 zł (całoroczna); Dzieniowie Gać nr 579 = 200,00 zł + 120,00 zł (całoroczna);
„Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

6. Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem: osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu.
Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym w środę 21 września 2022 w godz.: 1630 – 1715. Szczegóły na plakacie i ulotkach przy wyjściu z kościoła.