26 Nd zw C / 2022

25 września 2022

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.
2. Dziś – po Mszy św. popołudniowej – na spotkanie zapraszają Czciciele serc PJ i MB.
3. Od jutra Msze święte w naszym kościele będą o godz.: 1700.

4. W najbliższą sobotę rozpoczyna się październik. Zapraszam: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie około godz.: 1730. Tego dnia poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci przygotowujących się do pełnego udziału we Mszy św (I Komunii). Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zachęcam, aby modlić się na różańcu w domu.

5W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy św.

6. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Paweł Marcin Cieleń, stanu wolnego, zamieszkały Białoboki – parafia Ostrów i Justyna Dorota Tomaszek, stanu wolnego, zamieszkała Gać. Ktokolwiek zna istniejące przeszkody a zachodzące pomiędzy tymi narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu o poinformowanie Urzędu Parafialnego. Zapowiedź – 2.

7. „Bóg zapłać” za przygotowanie świątyni, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Irena Bęmben, Kazimierz Kuźniar, Barbara Kuźniar, Weronika Stańko, Aneta Bącal, Bronisława Jakielaszek.

8. „Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęły ofiary: Proszę nie czytać = 200,00 zł; Teresa Michniewska = 300,00 zł; Maria i Józef Szlękowie Gać nr 219 A = 200,00 zł; Gać nr 106 A = 120,00 zł (całoroczna) + 20,00 (śmieciowe) + 200,00 zł; Rodziny:Ferenc i Lonc Gać nr 119 A = 300,00 zł; Maria Czechowicz Gać nr 18 = 200,00 zł + 120,00 zł (całoroczna); Flakowie Gać nr 135 = 200,00 zł; Mariusz Kordas Gać nr 216 = 400,00 zł. „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

9. Towarzystwo Pomocy im Św Brata Alberta w Łańcucie, jak co roku, składa prośbę – o płody rolne (ziemniaki i warzywa) ponieważ nas nie stać na zakup tych jak potrzebnych darów ziemi do przygotowania posiłków. Zbiórka płodów odbędzie się w dniu 27. IX. 2022 r. ulicami wioski – tak, jak co roku.

Za wszelką pomoc, składamy serdeczne podziękowania – Bóg zapłać.
Podpisał – Prezes Koła Łańcuckiego.