32 Nd zw C / 2022

6 listopada 2022

1.   Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć (kolekta mszalna).

2.Dziś pierwsza niedziela miesiąca.

3.    W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.
W piątek, 11 listopada 2022 r.,na terenie Archidiecezji Przemyskiej,
nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje.

4.    W najbliższą niedzielę, 13 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (zawsze w drugą niedzielę listopada). Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.
Po sumie – w naszym kościele – Koncert piosenki patriotycznej w wykonaniu dzieci z naszej Szkoły Podstawowej, oraz Kwesta dla Poli.

5.    „Bóg zapłać” za przygotowanie świątyni, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Krzysztof Machała, Marta Orzechowska, Anna Niemczak, Bożena Trojnar, Renata Matuszek, Grażyna Bieniasz, Tomasz Skawina.

7.    „Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęły ofiary: Na chwałę Boga = 200,00 zł; Rodzina Szylar - Markowa Nr 22 = 200,00 zł; Zofia Lenar Gać Nr 270 A = 200,00 zł; Marzena i Andrzej Duliban Gać Nr 200 = 300,00 zł;„Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.