34 Nd _C / 2022

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA
20 listopada 2022

1.Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

2. Po Mszy Świętej o godz. 1030 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu, w dzisiejszą niedzielę, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. „Bóg zapłać” za przygotowanie świątyni, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Stanisław Drozd, Władysława Pańko, Bernardetta Janicka, Dorota Szpunar, Andrzej Bieniasz, Genowefa Szpunar.

4. „Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęły ofiary: Bogumiła i Lesław Stańko Gać Nr 59A = 300,00 zł; Agnieszka Pas i Paweł Buczek Gać Nr 337A = 300,00 zł; Gać Nr 216A = 200,00 zł + 120,00 zł (całoroczna); „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

5. W pierwszą niedzielę Adwentu Caritas Archidiecezji Przemyskiej, po raz kolejny, zaprosi nas do udziału w największej oraz najsławniejszej akcji "Wigilijne dzieło pomocy dzieciom". W ofercie będą świece małe w cenie 10 zł.
Już dziś chciałbym zachęcić do postawienia takiej świecy na swoim stole, ponieważ za każdą taką świecą kryje się dar serca, konkretne wsparcie dla dzieci. Ten uśmiech dzieci jest potrzebny nie tylko im, ale i nam. Świeca na stole to symbol obecności Boga, znak pamięci o osobach potrzebujących i ubogich, ale również to wezwanie dla każdego chrześcijanina, który ma to światło nieść innym.