2 Niedziela Adwentu - A

4 grudnia 2022

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Dziś też przypada też XXIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2. W poniedziałek spotkanie – katecheza dla klasy VIII a w sobotę zakończenie tzw „Kursu przedmałżeńskiego.

3. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach.

4. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy Świętego Mikołaja, biskupa Miry, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia po Mszy Świętej w naszym kościele odwiedziny Świętego Mikołaja usposobi nas także wspaniałego gościa – świętego Mikołaja. Na to spotkanie serdecznie zapraszamy: Dziewczęcą Służbę Eucharystyczną, Liturgiczną Służbę Ołtarza (ministrantów), Oazę, Chór. Ale oprócz podarunków niech nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.

5. Zaś w czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. W tym dniu w naszej parafii świąteczne Msze Święte o godz.: 730 i o 1700 (poświęcenie i rozdanie medalików). W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP ofiary składane na tacę są przeznaczone na biedne kościoły w Polsce.

6. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę dyżur podejmą: Grzegorz Zmysłowski, Henryk Ficek, Natalia Drozd, Agata Superson, Barbara Wierzbińska.

7. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary:
Mieczysław Wyczarski i Maria Lubecka = 300,00 zł; Gać Nr 12 = 200,00 zł; Wyczarscy Gać Nr 181 = 200,00 zł + 120,00 zł (całoroczna); Gać Nr 329 = 120,00 zł (całoroczna); Gać 227 A = 300,00 zł + 120,00 zł (całoroczna); "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.