3 Niedziela Adwentu - A

11 grudnia 2022

1. To już połowa Adwentu. W tym tygodniu, a dokładnie od soboty, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

2. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu (siostry dostarczyły do zakrystii jeszcze kilkanaście świec). Miejmy serca wrażliwe i otwarte. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.

3. W piątek zapraszam na katechezę młodzież z klasy VI Szkoły Podstawowej. Również w piątek, 16 grudnia, rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wypraszajmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym. On jest już blisko!

4. W naszym parafialnym kościele spowiedź w najbliższą sobotę tj. 17 grudnia od godz. 1400 - 1700 (przerwa w spowiedzi od 1600– 1630).

5. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę dyżur podejmą: Natalia Drozd, Grażyna Michalik, Zofia Hawro, Edward Kochmański, Anna Dzień.

6. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: Łyszczarz Wojciech Gać nr 352 = 410,00 zł; R8 p. Wiesław = 1.080,00 zł; Regina i Mariusz Bytnar = 200,00 zł + 120,00 zł (całoroczna); Gać Nr 73 = 200,00 zł; Gać 270 = 200,00 zł; Małgorzata i Sławomir Kozubek Gać nr 108 = 100,00 zł + 120,00 zł (całoroczna); "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

7. W przyszłą niedzielę tj. 18 grudnia Przedszkole Sióstr Służebniczek wraz z woluntariuszami TIM POLI serdecznie zapraszają na kiermasz ozdób świątecznych oraz ciast i ciasteczek, który odbędzie się przy kościele parafialnym w Gaci po każdej Mszy św. Cała zebrana kwota zostanie przekazana na leczenie Poli Matuszek, która walczy z SMA.