2 Nd zw A / 2023

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

15 stycznia 2017 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W dzisiejszą niedzielę tj. 15.0l.2023r. członkowie Rady Sołeckiej Wsi Gać odwiedzą mieszkańców miejscowości Gać, w celu zbiórki środków finansowych na pomoc Rodzinie Państwa Kochmańskich, którzy ucierpieli w wyniku pożaru. Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość i wsparcie finansowe. 
   Z wyrazami szacunku Rada Solecka Wsi Gać.
  2. Dziś też, po Mszy godz 10:30 w naszym kościele odbędzie się Koncert Kolęd, w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gaci. Serdecznie zapraszam na wspólne kolędowanie i zachęcam, aby czynnie wesprzeć  charytatywną kolędę dla Poli.
  3. Jutro proszę o obecność na Mszy Świętej a potem na próbie, młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  4. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W najbliższą sobotę dyżur podejmą: Zofia Cwynar, Stanisław Cwynar, Danuta Szlęk, Stanisław Ziemniak, Robert Ziemniak.
  5. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. W to nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.
  6. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
  7. Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęła następująca ofiara: Krzysztof Sochacki Gać Nr 9 = 100,00 zł. Ofiarodawcom składam serdeczne „Bóg zapłać” za już ale też proszę o jeszcze. Podobnie – dziękuję wielu parafianom za zrozumienie tzw. problemu z śmietnikiem przy cmentarzu, ale też proszę apelując – dołączajmy śmieci z cmentarza do domowych. Nie twórzmy nowych, zbędnych kosztów. Dałeś radę wynieść, to i dasz radę znieść odpady a nic finansowo to nie kosztuje”.
  8. Wniosek po spotkaniu z Parafialną Radą Duszpasterską: - Kontynuować prace związane z renowacją polichromii w bocznych nawach, zwracając się poprzez jednostkę samorządową UG Gać o pozyskanie dofinansowania prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków w ramach "Rządowy Program Odbudowy Zabytków".
Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.