4 Nd zw A / 2023

29 stycznia 2023

1. Trwa Nowenna przed bierzmowaniem połączona z nabożeństwem ku uczczenia błogosławionego Bronisława – do piątku włącznie. /Dziś tj. w niedzielę po sumie/. Proszę rodziców, aby przypomnieli młodzieży o potrzebie skorzystania z sakramentu pokuty.
  2. W środę o godz.: 1600 spotkanie egzaminacyjne dla młodzieży z ks. dziekanem.
  3. W najbliższy czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego – nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz.: 730, 1700. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składane w to święto ofiary na tacę będą przeznaczona na potrzeby zakonów kontemplacyjnych w naszej archidiecezji.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa. Podczas tzw. Godziny Świętej (1600 1700) módlmy się o nowe i święte powołania. W piątek – do południa odwiedziny z posługą sakramentalną u seniorów i chorych. Natomiast po południu wypełnijmy prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz.: 1500, następnie Koronka do Bożego Miłosierdzia i okazja do spowiedzi świętej. Tuż przed 1700 zakończenie adoracji litanią ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa a następnie Msza Święta o Bożym Sercu. W sobotę o godz. 1100 – Msza św. podczas której młodzież otrzyma sakrament bierzmowania. Natomiast po Mszy wieczorowej, w ramach nabożeństwa pierwszosobotniego, uczcijmy Matkę Najświętszą powierzając Jej matczynemu sercu naszą codzienność.
  5. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W najbliższy czwartek po Mszy św wieczorowej dyżur podejmą Rodzice bierzmowanych.
  6. Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęły następujące ofiary: Zofia i Maciej Kremer = 120,00 zł (całoroczna); Maria i Marcin Kremer = 320,00 zł (całoroczna-120,00 zł + fundusz remontowy–200,00 zł); Krystyna i Kazimierz Kud Gać Nr 290 = 320,00 zł (całoroczna-120 zł + fundusz remontowy-200 zł); Zofia Kucha = 150,00 zł; Markowa Nr 41 = 100,00 zł; Składam „Bóg zapłać” za już, ale też proszę o jeszcze.
  7. Rodzina Kochmańskich składa serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom wsi, za okazane serce podczas zbiórki organizowanej dla poszkodowanych podczas pożaru.
  8. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
    Urszula Katarzyna Bar, zamieszkała Gać, stanu wolnego i Wojciech Paweł Słysz, zamieszkały Nowosielce, stanu wolnego. Zapowiedź 2.
    Agata Ząbroń, zamieszkała Gać, stanu wolnego i Krzysztof Markowski, zamieszkały Żuklin par. Św. Michała Archanioła w Kańczudze, stanu wolnego. Zapowiedź 1.

Ktokolwiek zna istniejące przeszkody zachodzące pomiędzy tymi narzeczonymi – do zawarcia małżeństwa, zobowiązany jest w sumieniu, aby poinformować Urząd Parafialny.