5 Nd zw A / 2023

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

5 lutego 2023
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Wczoraj – młodzież z klasy 8 Szkoły Podstawowej otrzymała z rąk bpa Krzysztofa Chudzio sakrament bierzmowaniem. Jeszcze raz serdeczne podziękowanie, za trud wychowania: dla rodziców, nauczycieli i siostry katechetki – pamiętając, że proces wychowania trwa domagając się świadectwa wiary.
  2. Dziś przy stole Eucharystii gromadzi nas piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście, ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Bogiem bez Eucharystii. Jednocześnie wsłuchujemy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.
  3. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Msza święta z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia chorych o godz.: 1100. Zapraszam do udziału.
  4. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. odbędzie się kiermasz ciast połączony ze zbiórką charytatywną na rzecz 16-o letniej Karoliny Buryło z Wolicy.
   "Karolina mierzy się ze wznową nowotworu i trwa zbiórka na pilną operację, która daje nadzieję na wyleczenie Karoliny. Operacja planowana jest w niemieckim Szpitalu Uniwersyteckim w Tybindze".
   „Mamy do pokonania dwie bariery: 1. czas w jakim musimy zebrać pieniądze, aby móc znaleźć się na liście oczekujących; 2. koszt z jakim trzeba się zmierzyć tzn. aż 400 000 tysięcy złotych".
   Już dziś „Z serca dziękujemy, za każdy gest wsparcia w kierunku dla naszej córki” – Rodzice.
  5. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – dyżur podejmą: Krystyna Szczepankiewicz, Krystyna Kud, Wiesław Machniak, Ewelina Bielówka, Maria Rajzer.
  6. Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: Bierzmowani 2023 = 2,500,00 zł; Gać Nr 217 = 120,00 zł; Beata i marian Gać Nr 164 A = 200,00 zł; Sochaccy Gać Nr 503 A= 350,00 zł; Krzysztof Tonia Gać Nr 136 = 400,00 zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
  7. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
   Urszula Bar, zamieszkała Gać, stanu wolnego i Wojciech Słysz, zamieszkały Nowosielce, stanu wolnego. Zapowiedź 3
   Agata Ząbroń, zamieszkała Gać, stanu wolnego i Krzysztof Markowski, zamieszkały Żuklin par. Św. Michała Archanioła w Kańczudze, stanu wolnego.          Zapowiedź 2.

      Ktokolwiek zna istniejące przeszkody zachodzące pomiędzy tymi narzeczonymi – do zawarcia małżeństwa, zobowiązany jest w sumieniu, aby poinformować Urząd Parafialny.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.