7 Nd zw A / 2023

19 lutego 2023

Komunikat Metropolity Przemyskiego na 19 lutego 2023 r.

Z radością informujemy, że Ojciec Święty Franciszek postanowił, aby obrzęd beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich siedmiorga Dzieci, miał miejsce 10 września 2023 r. w Markowej.
Mając na uwadze to opatrznościowe wydarzenie, zachęcamy wszystkich wiernych, osoby życia konsekrowanego, kapłanów i ludzi dobrej woli, do modlitwy o dobre przygotowanie, przeżycie i owoce zbliżającej się beatyfikacji. Poczujmy się wszyscy odpowiedzialni za przebieg tej niezwykłej uroczystości.
Prosimy, aby ta uroczystość została włączona w rytm życia rodzinnego i parafialnego, tak, by można było wziąć udział w celebracjach liturgicznych oraz innych wydarzeniach towarzyszących beatyfikacji.
Bardzo prosimy kapłanów, katechetów, osoby życia konsekrowanego, moderatorów ruchów i stowarzyszeń religijnych oraz wspólnoty rodzinne, aby poprzez poznanie życia i okoliczności męczeńskiej śmierci Czcigodnych Sług Bożych, przybliżali innym wartości, którymi się kierowali.
Niech radosne i pełne nadziei oczekiwanie na beatyfikację, będzie przepełnione troską o nasze rodziny, dzieci i młodzież. Oby intensywna modlitwa, zanoszona przez nas osobiście i w parafiach, wyjednała dla naszych wspólnot, Archidiecezji i Ojczyzny jedność i braterstwo, a także zachęciła nas do apostolskiego zaangażowania w Chrystusowym Kościele.
Podpisał: abp Adam Szal - Metropolita Przemyski ; oraz Biskupi Pomocniczy bp Krzysztof Chudzio i bp Stanisław Jamrozek

1. Dzisiaj rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do modlitwy Różańcowej w intencji trzeźwości oraz do abstynencji.
2. W tym tygodniu, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa. Msze z obrzędem posypania głów popiołem o godz.: 730 i 1700. Tego dnia Arcybiskup Metropolita Przemyski abp Adam Szal prosi o zebranie składki na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii, oraz ofiarom wojny na Ukrainie. Po Mszy wieczornej rozdanie Książeczek – dla Dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii.
3. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.
4. Zapraszam na nabożeństwa do naszego kościoła: Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 1630 a Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 1500. Chciejmy skorzystać z tego skarbca łaski, jaki przez Kościół ofiaruje nam Pan Bóg, aby przybliżyć nas do siebie.
5. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – dyżur podejmą: Marta Sas, Andrzej Wilk, Anna Głąb, Jadwiga Balawejder, Alicja Szęk.
6. Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: Marta Wyczarska Gać Nr 575 = 200,00 zł; Pelcowie Gać Nr 251 A = 200,00 zł (renowację) + 120,00 zł (całoroczna) + 10 zł (śmieciowe); „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

Załączniki:
Pobierz plik (Rekolekcje ASH NSPJ.pdf)Rekolekcje ASH NSPJ.pdf[ ]270 kB