4 Nd wielkanocna A / 2023

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

30 kwietnia 2023
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

2. W najbliższy poniedziałek wchodzimy w maryjny miesiąc maj. W naszym kościele nabożeństwo majowe będzie codziennie po Mszy św. Zapraszam do jak najliczniejszego udziału.

3. Dzień 1 maja – to także Święto Pracy a we wtorek, 2 maja, przypada też Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, aby w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

4. W kalendarzu liturgicznym pod datą 3 maja celebrujemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz.: 730, 1030 i 1500.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek postarajmy się o chwilę osobistej modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszy piątek jest dniem Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Do południa odwiedziny chorych i seniorów z posługą sakramentalną. O godz.: 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej. Msza Święta poprzedzona będzie pierwszopiątkowym nabożeństwem. W pierwszą sobotę po Mszy Świętej pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.

6. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Monika Orzechowska, Agnieszka Walat, Robert Bartman, Urszula Słysz, Elżbieta Cyran.

7. Do Kasy Inwestycyjnej – na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: Zofia Suchecka Gać Nr 48 = 200,00 zł + 120,00 zł; Dzieniowie Gać Nr 307 = 200,00 zł; Kudowie Gać Nr 555 = 300,00 zł + 150,00 zł (całoroczna); Gać Nr 241 = 200,00 zł + 120,00 zł (całoroczna) + 20,00 zł (śmieciowe); Gać Nr 247 = 400,00 zł + 120,00 zł (całoroczna); Gać Nr 401 = 200,00 zł; Gać Nr 495 A = 200,00 zł + 120,00 zł (całoroczna); „”Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.

8. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:

Marlena Magdalena Machniak, c. Bogdana i Beaty, zamieszkała Gać, stanu wolnego i Marcin Rokicki, s. Stanisława i Małgorzaty, zamieszkały Dobkowice, stanu wolnego. Zapowiedź 3.

Klaudia Weronika Zwarycz, c. Dariusza i Anny, zamieszkała Gać, stanu wolnego i Patryk Eugeniusz Pelc, s. Marka i Krystyny, zamieszkały Markowa, stanu wolnego. Zapowiedź 3.

Anna Magryś, c. Antoniego i Grażyny, zamieszkała Handzlówka, stanu wolnego i Michał Szczepanik, s. Tomasz i Ewy, zamieszkały Gać, stanu wolnego. Zapowiedź 2.
Michalina Magdalena Duliban, c. Andrzeja i Marzeny, zamieszkała Gać, stanu wolnego i Michał Piotr Naworol, s. Roberta i Anny, zamieszkały Zalesie – parafia: Medynia Głogowska, stanu wolnego. Zapowiedź 1.
Ktokolwiek zna istniejące przeszkody do zawarcia małżeństwa a zachodzące pomiędzy tymi narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu, aby poinformować Urząd Parafialny.

9. INTENCJE

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.