5 Nd wielkanocna A / 2023

7 maja 2023

1. Dziś kolejna – piąta niedziela Wielkanocy.

2. Jutro w poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

3. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec nieustających ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

4. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!

5. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę – proszę o podjęcie kolejki: Miłosz Zardzewiały, Sławomir Kłos, Elżbieta Szpindor, Wojciech Brożbar, Małgorzata Raźny.
6. Do Kasy Inwestycyjnej – na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: Gać Nr 204 = 500,00 zł; Teresa Michniewska = 200,00 zł + 120,00 zł (całoroczna); Gać Nr 127 = 200,00 zł; Gać Nr 2 A = 200,00 zł; ”Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.

7. Podziękowanie
W imieniu rodziny pogorzelców składam parafianom staropolskie „Bóg zapłać” za złożone ofiary pieniężne w wysokości 3.680,00 zł, na rzecz pogorzelców z miejscowości Rączyna. Zebrana kwota zostanie wykorzystana na remont domu.

8. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:

Anna Magryś, c. Antoniego i Grażyny, zamieszkała Handzlówka, stanu wolnego i Michał Szczepanik, s. Tomasz i Ewy, zamieszkały Gać, stanu wolnego. Zapowiedź 3.
Michalina Magdalena Duliban, c. Andrzeja i Marzeny, zamieszkała Gać, stanu wolnego i Michał Piotr Naworol, s. Roberta i Anny, zamieszkały Zalesie – parafia: Medynia Głogowska, stanu wolnego. Zapowiedź 2.
Ktokolwiek zna istniejące przeszkody do zawarcia małżeństwa a zachodzące pomiędzy tymi narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu, aby poinformować Urząd Parafialny.

8. INTENCJE