8 Nd. zw. A.

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Inne

2 marca 2014

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni. Na następny raz tj. w sobotę na godz.: 900 proszeni są: Andrzej Drozd, Krystyna Kadlof, Teresa Bącal, Bogdan Kud, Teresa Michalik.
  2. Na remont kościoła – wpłynęła ofiara: R1 – 1100, 00 zł; R4 – ?, zł.
    „Bóg zapłać za już i proszę jeszcze”.
  3. Najbliższa środa, 13 lutego, to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msza Święta tego dnia w naszym kościele o godzinie 1700.
  4. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa. Z tej okazji modlimy się również o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Adoracja w tej intencji w naszym kościele będzie po Mszy świętej.
  6. W pierwszy piątek miesiąca, 7 marca – do południa odwiedziny u chorych i seniorów a o godz.: 1630 zostanie odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej, zaś po nim Msza Święta. Czcicieli Chrystusa Ukrzyżowanego zapraszam.
    Proszę spowiedzi św. nie odkładać na piątek.
  7. W przyszłą niedzielę, czyli w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczniemy nabożeństwa Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 1500, a po nich (około 1600) Msza Święta – i tak będzie przez cały Wielki Post.
  8. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, tj.: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego. Chciejmy obficie korzystać z tego skarbca łaski, jaki poprzez Kościół ofiaruje nam Bóg, aby zbliżyć nas do siebie.
  9. Parafia p.w. Chrystusa Króla w Przeworsku zaprasza na „Nauki przedmałżeńskie”, które rozpoczną się 10 marca, o godz.: 1830. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki, środy i soboty. Może w nich brać udział młodzież która ukończyła 17 rok życia.
  10. INTENCJE
    ND 02.III. 1030 - +Krzysztofę i Józefa Szpiłyk
    i Lucynę Rudnicka
    ;

1500 – za parafian;

PN03.II.
WT04.III.
ŚR05.III. ++Marię i Kazimierza Brożbar oraz z Rodziny;
CZ06.III. ++Marię i Tadeusza Kuźniar (z 29-I.)
PT07.III. ++Irenę, Józefa Kuźniar; Danutę Bartyzel;
SB08.III.

ND09.II. 730 - ++Marię i Kazimierza Brożbar oraz z Rodziny:
1500 – za parafian;