32 Nd/A

9 listopada 2014

1. Przeżywamy dziś rocznicę poświęcenia bazyliki Chrystusa Odkupiciela na Lateranie, która jest nazywana matką i głową wszystkich kościołów. Każdy kościół to dom Boży w pełnym tego słowa znaczeniu. Niech to święto zatem stanie się dla nas okazją do refleksji, co to znaczy, że przynależę do Kościoła i w jaki sposób czuję się zjednoczony z innymi wierzącymi, a także z pasterzami Kościoła.

2. We wtorek, 11 listopada, w naszej ojczyźnie będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Jak zapewne pamiętamy, zostało ono ustanowione dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez naród polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Przywrócono je w 1989 roku po przemianach ustrojowych naszej ojczyzny. Jest to niewątpliwie ważna data, dlatego pamiętajmy, aby w tym dniu jako osoby wierzące uczestniczyć również we Mszy św., by modlić się o rozwój i pomyślność naszego kraju.

3. Na remont polichromii w prezbiterium naszej świątyni złożono następującą ofiarę:
Gać Nr 73 – 200, 00 zł;  „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.

Natomiast, przy rozbiórce rusztowania pracowali: Duliban Józef, Lenar Wojciech, Lenar Stanisław, Sas Zbigniew, Dzień Piotr, Mazurek Antoni, Kucha Tadeusz, Solarz Krzysztof, Kasprzyk Józef, Szpiłyk Sławomir, Curzytek Stanisław, Cieśla Jan, Jakielaszek Krzysztof, Kochmański Edward, Flak Andrzej, Miara Zdzisław, Brożbar Paweł – „Bóg zapłać”.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Do sprzątania w sobotę na godz.: 900 prosimy: Stańko Marian, Homik Magdalena, Golara Maria, Skawina Jerzy, Jakielaszek Stanisław, Majcher Katarzyna.