II Niedziela Adwentu / B

7 grudnia 2014

1.         Dziś zapłonęła druga świeca  przypominająca, że przeżywamy drugą niedzielę Adwentu, i to, że Adwent niedługo osiągnie półmetek. Zapraszam na Msze Roratnie o godz.:  1700.
  2.       Siostry zakonne proszą, aby zaopatrywać się w poświęcone opłatki, które  będą rozprowadzają w Domu Parafialnym przy kościele – przed i po Mszach Świętych, od pierwszej niedzieli adwentowej. Opłatki te zostały dziś przez księdza pobłogosławione a Ofiara złożona przy tej okazji, jest wynagrodzeniem za pracę sióstr w Parafii.
  3.       W ramach akcji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” organizowane jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego lub elektronicznego. I TY pomóc włączając się do akcji która trwa do 10 grudnia do godz. 900 bo wówczas to organizatorzy zabiorą złożone elektrośmieci.
  4.       Trwa też akcja: "Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom" a polega na rozprowadzaniu wigilijnych świec.
  5.       W poniedziałek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele o godz.: 730, 1030, 1700 – podczas której zostaną poświęcone i wręczone Medaliki (szkaplerze) dla dzieci przygotowujących się do I Komunii.
  6.       Bóg zapłać za podjęcie kolejki i za złożoną ofiarę na kwiaty i środki czystości. Na następny raz proszeni są: Cwynar Zofia, Cwynar Ewa, Ziemniak Jadwiga, Ziemniak Bernadetta, Szlęk Danuta.
  7.       Do Kasy Inwestycyjnej, na remont Kościoła, wpłynęły ofiary: proszę nie czytać – 200,00 zł; Gać Nr 222 – 100, 00 zł (2x); „Bóg zapłać” za już – ale proszę o jeszcze.