4 Ndz. Zw./B

01 luty 2015

1.        Bóg zapłać za podjęcie kolejki, przygotowanie świątyni, sprzątanie i za złożoną ofiarę na środki czystości i kwiaty.  Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Wanda Sas, Antoni Kędzior, Anna Rabuszko, Anna Tomaszek, Marzena Duliban.
  2.       Do Kasy Inwestycyjnej, na remont Polichromii, wpłynęła ofiara: Gać Nr 547 – 200,oo zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
  3.       W poniedziałek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
    Msze święte w naszym kościele: 730, 1030, 1700.
  4.       Z inicjatywy Ojca Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Taca będzie przeznaczona na potrzeby zakonów kontemplacyjnych w naszej archidiecezji.
  5.       We wtorek, 3 lutego przypada wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona wstawiającego się za cierpiącymi na choroby gardła. Tego dnia na zakończenie Mszy Świętej będziemy mogli przyjąć specjalne błogosławieństwo za przyczyną tego świętego.
  6.       W czwartek (05 II), wspomnienie św. Agaty – w czasie Mszy Świętej błogosławieństwo chleba i soli.
  7.       W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej (zapraszam na Godzinę Świętą od 1600 – 1700). W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata (do południa odwiedziny starszych i chorych a popołudniu okazja do spowiedzi – po Mszy świętej nabożeństwo pierwszopiątkowe). A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność (nabożeństwo pierwszosobotnie).
  8.      Serdecznie zapraszamy na Koncert Laureatów X Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w dniu 01 lutego 2015 r. (niedziela) o godz.: 1600 w Gminnym Ośrodku Kultury w Gaci.