VI Niedziela Wielkanocna / B

10 maja 2015

1.  Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Na następny raz tj. w sobotę na godz.: 800  do sprzątania i przygotowania kościoła proszeni są: Piejko Anna, Owsiak Dorota, Ryznar Agata, Marszał Małgorzata, Puczkowska Katarzyna, Fołta Elżbieta..
  2. Do Kasy Inwestycyjnej na remont Kościoła – polichromia nawy głównej - wpłynęły ofiary: bezimienna, ale znana – 100,00 zł; Siostry Służebniczki – 200,00 zł;  „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
  3. Dziś – szósta niedziela Wielkanocy, która uświadamia nam że Pan Jezus chce włączyć do Kościoła także pogan. Dla pozyskania ich dla Chrystusa duże znaczenie ma nasza miłość wzajemna i jedność. W naszej parafii dzieci klas trzecich przygotowują się do swojej I Komunii Świętej. Pomódlmy się za nie i za siebie, prosząc o łaskę pogłębienia przyjaźni z Jezusem obecnym w Eucharystii.
  4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej zapraszam do kościoła na godz. 1630 na próby. Zwracam się z prośbą do Rodziców tych Dzieci, aby już do końca maja nie wysyłali na inne zajęcia które kolidują z mającymi odbywać się próbami przed I Komunią a następnie z uczestniczeniem w Białym Tygodniu.
  5. Jutro, we wtorek i w środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje. W środę przypada również wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy i 31. rocznica zamachu na Jana Pawła II.
  6. W sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
  7. Za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, zajmująca miejsce siódmej niedzieli Wielkanocy a za dwa tygodnie uroczystość Zesłania Ducha Św.
  8. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:          Mateusz Marcin Pustelak, s. Kazimierza i Jadwigi Zając, stanu wolnego,   zamieszkały Rzeszów (parafia Św. Józefa Kalasancjusza) i Alina Zofia Piątek, c. Józefa i Stanisławy Brożbar, stanu wolnego,zamieszkała Gać – Zapowiedź 3.
  9. Dziś Kościół Katolicki w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami żywiołu w Nepalu. Wsparcie ofiarom kataklizmu możemy wyrazić poprzez modlitwę i przez ofiary składane do puszek w kościołach. Wsparcie można okazać również, wysyłając SMS charytatywny z hasłem POMAGAM na numer 72052 (2,46 zł z VAT).