NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

31 maja 2015

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Na następny raz tj. w środę (03.VI.) na godz.: 800  do  sprzątania i przygotowania kościoła proszeni są: Miara Marta, Miara Maria, Balawejder Maria, Sochacka Alicja, Suchecka Zofia. Natomiast w sobotę (06.VI.) na godz.: 800  do sprzątania i przygotowania kościoła proszeni są: Reizer Katarzyna, Miara Stanisława, Zięba Elżbieta, Kud Elżbieta, Socha Zuzanna.
  2. Do Kasy Inwestycyjnej na remont      Kościoła – polichromia nawy głównej - wpłynęły ofiary: Gać 292 Dzieniowie – 200, 00 zł; R9 – 460, 00 zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
  3. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach,      pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu. Dziś około 1530 zapraszam na ostatnie nabożeństwo majowe.
  4. Jutro – Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa      odmawiać będziemy codziennie po Mszy Świętej wieczornej.
  5. W czwartek – pierwszy w czerwcu – obowiązkowa uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, nazywana      dawniej uroczystością Bożego Ciała. Msze Święte o godz.: 730  i druga Msza św. będzie o godz. 930       a po niej nastąpi procesja z Najświętszym Sakramentem. Popołudniowej nie będzie.
  6. Proszę o przygotowanie ołtarzy: pierwszego – przy p. Olbrycht; drugiego – przy św. Florianie; trzeciego – przy p. Polak; czwartego – obok p. Stańko.
  7. W ramach tak zwanej „oktawy Bożego Ciała” – w piątek i sobotę – procesja teoforyczna połączona z      nabożeństwem do NSPJ po mszach św.
  8. Wszyscy wierni na mocy uczestnictwa w powszechnym kapłaństwie Chrystusa są zobowiązani do oddawania chwały Bogu, w tym także przez zaangażowanie się w      zorganizowanie i przebieg procesji. Proszę, aby w najbliższy czwartek i przez całą „oktawę”, a także w czasie odpustu parafialnego, aby odpowiedzialnymi      za : noszenie chorągwi – była młodzież męska z Gimnazjum a za noszenie feretronów – młodzież żeńska z Gimnazjum. Na procesję w czwartek i w ciągu „oktawy” zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Proszę o przeprowadzenie próby i dopilnowanie dzieci w czasie procesji. Proszę, też Dzieci, aby przyszły na      próbę we wtorek na godz.: 1715. Dla dzieci z klasy I, II i III  - obecność obowiązkowa. Siostry Zakonne zwracają się również z prośbą o przynoszenie kwiatków do sypania na Boże Ciało i przez Oktawę”.
  9. W tym tygodniu przypadają także pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek – przed południem –      odwiedziny z posługą sakramentalną o seniorów i chorych. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem w środę i w czwartek – kilka minut przed mszami św.
  10. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Paweł Rożek s. Eugeniusza i Teresy Graniewska, stanu wolnego, zamieszkały Gać i Aneta Śliwa c. Zdzisława i Reresy Piejko, stanu wolnego, zamieszkała Dębów. Zapowiedź 2.