XXV Niedziela Zwykła / B

20 września 2015

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Na  raz następny proszę następujące osoby: Balawejder Beata, Szpytma Barbara, Jakielaszek Małgorzata, Stańko Genowefa, Bącal Sabina.
  2. Do Kasy Inwestycyjnej na remont Drogi Krzyżowej –  z Róży Bernadety Cwykiel – Słowik Małgorzata = 50 zł; Bytnar Regina = 50 zł; Natomiast na odnowienie polichromii w nawie głównej wpłynęły ofiary: Remont + roczna składka – 320,00 zł; Gać Nr 48 – 150,00 zł; Teresa Michniewska – 300,00 zł; Brożbar Gać 381 A – 200,00zł; Gać 607 – 200,00 zł; Gać 68 – 200,00 zł; Cieślowie Gać 291 A – 200,00 zł; Gać 216 A – 200,00 zł; Gać 443 – 100,00 zł; „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze.
  3. Dziś – tj. w trzecią niedzielę września, Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. To dobra okazja do zastanowienia się nad tym, jak korzystamy ze środków społecznego przekazu, także z mediów katolickich: czasopism Katolickich: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”,TV Trwam, Radia Maryja i naszego radia diecezjalnego, a także z programów religijnych w innych mediach. Dzisiejsza niedziela przypomina nam również obowiązek modlitwy za pracowników środków przekazu i finansowego wspierania mediów katolickich.
  4. W tym roku obchodzimy 250. rocznicę ustanowienia liturgicznego Święta Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej okazji Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Jezusa zaprasza w sobotę, 26 września 2015 r.  na pielgrzymkę do Przemyśla kapłanów, siostry zakonne, wspólnoty strażowe, grupy modlitewne i wszystkich wiernych do wspólnego dziękczynienia z okazji wspomnianej rocznicy.      Zgłoszenia do 23 września!              PROGRAM:
    830 – Recepcja przybywających (aula WSD w Przemyślu)
    900 – Zawiązanie wspólnoty
    1000 – Konferencja: Pierwsze piątki miesiąca i ich wpływ na nasze życie chrześcijańskie – ks. Józef Gaweł SCJ 1100MSZA ŚWIĘTA pod przewodnictwem ks. abpa Józefa Michalika z ucałowaniem relikwii św. J. S. Pelczara (Archikatedra Przemyska)
    1200– Agapa
    1300 – Program artystyczny w wykonaniu dzieci, świadectwa i adoracja Najświętszego Sakramentu
  5. Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Łańcucie składa na ręce Księdza Proboszcza serdeczną prośbę do Parafian o pomoc. Jesteśmy placówką charytatywną, prowadząca kuchnię i łaźnię dla Judzi ubogich, bezdomnych i Rodzin wielodzietnych. Codziennie w naszej placówce wydawane są posiłki i chleb oraz udostępniona jest łaźnia dla potrzebujących. Utrzymujemy się dzięki wsparciu i pomocy ludzi o dobrych sercach a także dotacji z Urzędu Miasta w Łańcucie i Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Zatrudniamy tylko 2 osoby obsługujące Kuchnię. Większość pracy wykonują wolontariusze. Zwracamy się z prośbą o płody rolne (ziemniaki i warzywa) ponieważ nas nie stać na zakup tych jak potrzebnych darów ziemi. Za wszelką pomoc udzieloną naszej kuchni składamy serdeczne podziękowania. Proszę więc o przygotowanie darów, które będzie zbierał samochód przejeżdżający 30 – IX. 2015 r. drogami naszej wioski (od godz. 900).

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.