XXX Niedziela Zwykła / B

25 października 2015

1.     Dziś – miejsce trzydziestej niedzieli w ciągu roku zajmuje uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła parafialnego czyli dnia, w którym budynek został przeznaczony na sprawowanie w nim kultu Bożego. Nasze zobowiązania wobec tej świątyni możemy zamknąć w dwóch słowach, a są nimi: dziękczynienie i odpowiedzialność. Jesteśmy wdzięczni za nasz kościół parafialny Panu Bogu i ludziom, którzy przyczynili się do jego budowy i wyposażenia. Równocześnie czujemy się odpowiedzialni za korzystanie z niego i utrzymanie go i przekazanie przyszłym pokoleniom.

2.     Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Na  raz następny w sobotę o godz.: 830 proszę: Stącel Tadeusz, Skupień Stanisław, Kozieł Anna, Buczek Krystyna, Szczepanik Ewa.

3.     Do Kasy Inwestycyjnej na remont i na odnowienie polichromii w nawie głównej wpłynęły ofiary; R2 - 470,00zł; Gać 232 – 200,00zł;  „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze.

4.     Młodzież zrzeszona w Harcerstwie rozprowadza po Mszach znicze i lampiony.

5.     W sobotę – zakończenie nabożeństw różańcowych w kościele, ale liczymy na to, że w rodzinach naszej parafii będzie praktykowany zwyczaj codziennego odmawiania przynajmniej jednego dziesiątka różańca. Ponawiamy naszą zachętę do zakładania nowych róż Żywego Różańca przez dorosłych i młodzież, a dzieci – Podwórkowych Kółek Różańcowych.

6.     Za tydzień – uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętej i nabożeństw u nas – jak w inne niedziele z jedną zmianą, a mianowicie: popołudniowa o godz.: 1300 a następnie procesja na cmentarz, połączona z nabożeństwem za zmarłych i modlitwą wypominkową. Serdecznie zapraszam, aby modlić się nie tylko za bliskich nam zmarłych, ale jako wspólnota Kościoła prosić o Boże miłosierdzie dla wszystkich, którzy wciąż jeszcze oczekują wybawienia i oczyszczenia. Tradycyjnie w tym dniu będą zbierane ofiary do puszek na naszym cmentarzu na fundusz stypendialny dla zdolnej ale ubogiej młodzieży z Archidiecezji Przemyskiej.

7.     Wypominki wyczytywane do 8 listopada, później modlimy się za wszystkich wiernych zmarłych. Czyszcząc groby naszych bliskich segregujmy śmieci.

8.     Pragniemy podkreślić, że jeszcze lepszą pomocą dla dusz w czyśćcu cierpiących jest ofiarowanie w ich intencji zyskanych przez nas odpustów. Już dziś zachęcam parafian i gości, w tym także osoby odprawiające pierwsze piątki miesiąca, do przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, która jest jednym z warunków zwykłych wymaganych do zyskania odpustu zupełnego.