3 Wielkanocna / C

10 kwietnia 2016

1. Od 8 lat trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie, dzięki inicjatywie Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, jest Niedzielą Biblijną, inaugurującą w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego słowie. Zachęcamy do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego.
  2. W tym tygodniu, w dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu.
  3. Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii w Nawie Głównej wpłynęły ofiary: Gać Nr 453A = 100,00zł.  Składam serdeczne „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
  4. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W Sobotę na godz.: 800 proszę: Cwynar Zofia, Cwynar Ewa, Ziemniak Bernadetta, Szlęk Stanisław, Ziemniak Robert.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej popołudniowej odbędzie się spotkanie dla Rodziców których dzieci uczęszczają do 2 klasy Szkoły Podstawowej.
  6. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego papież Franciszek ogłosił zbiórkę pieniędzy na pomoc dla ludności Ukrainy. Kwesta odbędzie się 24 kwietnia we wszystkich kościołach katolickich w całej Europie. Ojciec Święty podkreślił, że podejmując ten apel, kierował się szczególnie myślą o dramacie tych, „którzy cierpią z powodu konsekwencji przemocy na Ukrainie; pozostających na terenach wstrząsanych walkami, które spowodowały śmierć tysięcy ludzi, i o tych (ponad milionie) zmuszonych do opuszczenia owych ziem przez utrzymującą się poważną sytuację". Ojciec święty Franciszek zachęcił wiernych do udziału w tej inicjatywie. Dodał także ważne słowa, że ten gest, „oprócz ulgi w cierpieniach, pragnie też wyrazić bliskość i solidarność - moją osobistą oraz całego Kościoła - wobec Ukrainy". To pierwsza w tej skali akcja pomocy dla Ukrainy ze strony całego Kościoła w geście solidarności i miłosierdzia.