10 Niedziela zwykła / C

5 czerwca 2016

1.   Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Podziękujmy Panu Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego wcielenia i odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, ale i całego narodu. Wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności. Temu dniowi towarzyszy również zbiórka pieniężna na świątynię Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2.   OSP Markowa informuje i zaprasza za zbiórkę krwi, która odbędzie się dziś tj. 5 czerwca w godz.: 1000 do 1300 w strażaku OSP Markowa.

3.   Rozpoczęliśmy czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Każdego wieczoru po mszy Świętej o godz. 1800 wspólnie śpiewamy = odmawiamy litanię do Bożego Serca. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

4.   Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – tj. 11. VI. dyżur podejmują: Miara Janina, Szlęk Wojciech, Kucha Tadeusz, Mierzwa Grzegorz, Dudek Bernarda.

5.    Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii w Nawie Głównej wpłynęły ofiary: Anna i Grzegorz = 200,00zł; Gać Nr 239 = 300,00zł; Rogala Władysława = 200,00zł + 120,00zł; Składam: „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

6.   Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
         Damian Edward Cwykiel s. Zbigniewa i Bernardy z d.Bącal, stanu wolnego, zamieszkały – Gać z Justyną Zofią Flejszar c. Tadeusza i Renaty z d. Hołub, stanu wolnego, zamieszkałą Łańcut – Parafia-Fara – Zapowiedź 2.

Łukasz Kud s. Stanisława i Alicji z d.Bartman, stanu wolnego, zamieszkały Gać z Elżbietą Pietrzyk c. Edwarda i Ireny z d. Gierlach, stanu wolnego, zamieszkała Rzeszów, parafia św. Jadwigi. Zapowiedź 1.
Gdyby ktoś znał istniejące przeszkody, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, pomiędzy tymi narzeczonymi – zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.