34 Niedziela Chrystusa Króla - A / 2017

26-11-2017

0GŁ0SZE'NIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po każdej Mszy Święttej wystawienie Najświętszego Sakramentu i odnowienie AKTU PRZYJĘCIA JEZUSA CHRYSTUSA ZA KRÓLA I PANA. Po Mszy Świętej popołudniowej na spotkanie zapraszają czciciele serc.

2. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj. 02. Xll. godz.: 900 dyżur podejmą: Wencel Mieczysława, Krzeszowiec Katarzyna, Skupień Marta, Jakielaszek Zofia, Drozd Eugeniusz.

3. W tym tygodniu przypada: czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca - zapraszam od 16°0 - 17°0 na chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwę o liczne i święte powołania do kapłaństwa; pierwszy piątek z sakramentami świętymi odwiedzię chorych i seniorów od godz. 8°0. Po południu Adoracja Najświętszego Śakramentu od godz. 1500 – 1700; pierwsza sobota miesiąca po Mszy Świętej nasze osobiste i wspólnotowe intencje przedstawimy Niepokalanemu Sercu Maryi podczas pierwszosobotniego nabożeństwa.

4. Siostry Służebniczki ogłaszają: "Pragniemy poinformować parafian, że od poniedziałku tj. 27 listopada rozpoczniemy roznosić opłatki wigilijne, gdyż w tym roku adwent jest krótszy. Rozpoczniemy: jedna siostra· - od kościoła w stronę Markowej; druga - od Ostrowa; trzecia - od Łąki; (Prosimy zamknąć psy)".

5. Począwszy od pierwszej niedzieli Adwentu rusza akcja Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Akcję można wesprzeć nabywając świecę w parafiach całej Polski. Zachęcamy i namawiamy, by na każdym polskim, wigilijnym stole pojawiła się świeca Caritas, by w ten sposób wspomóc dzieci znajdujące się w trudnym położeniu.