XXVIII Niedziela Zwykła / B

11 października 2015

1. Dziś – dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XV Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem: „JP2 – patron rodziny”. Celem dni papieskich obchodzonych od 2001 roku w niedzielę przypadającą 16 października lub wcześniej, jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II i niesienie pomocy zdolnej, a ubogiej młodzieży polskiej przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy wszystkim, którzy złożą ofiary do puszek na stypendia dla tej młodzieży.
  2. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Katarzyna Barbara Tomaszek, c. Tadeusza i Anny Krupa, stanu wolnego, zamieszkała Gać   i   Grzegorz Józef Markowski, s.Tadeusza i Stanisławy Stańko, stanu wolnego, zamieszkały Białoboki (parafia Ostrów). Zapowiedź 2
  3. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Na  raz następny w sobotę o godz.: 830 proszę: Brożbar Maria, Sochacka Helena, Kmietek Teresa, Polak Stanisław, Dzień Małgorzata.
  4. Do Kasy Inwestycyjnej na remont i na odnowienie polichromii w nawie głównej wpłynęły ofiary: Nr 204 – 500,00zł;         Gać 337 A – 200,00zł; Gać106 A – 200,00zł; Miarowie Gać 88 – 200,00zł ; Dzieniowie Gać 579 – 200,00zł; Na odnowienie Drogi Krzyżowej (z róży Kazimierz Orzechowski) Szlęk Józef – 50,00zł; Maria i Józef Szlęgowie Gać 219 – 200,00zł; „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze.
  5. W piątek gościliśmy w naszej wspólnocie Księdza Biskupa Adama Szala – biskupa pomocniczego Archidiecezji Przemyskiej. Składam serdeczne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu tego spotkania – wizytacji.
  6. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy parafian na modlitwę w intencji naszych nauczycieli i wychowawców w ramach nabożeństwa różańcowego.
  7. Za tydzień – dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku a zarazem Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny w Polsce. Składka na tacę przeznaczona jest na cele misyjne Kościoła. W przyszłą niedzielę będziemy też przeżywać dzień modlitw za pracowników służby zdrowia z racji przypadającego w dniu 18 października święta ich patrona – św. Łukasza, lekarza i ewangelisty.
  8. Ponawiamy naszą zachętę do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych i zgłaszania się do róż Żywego Różańca.
  9. Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,   a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich,  szatana i inne złe duchy,  które na zgubę dusz ludzkich  po tym świecie krążą,  mocą Bożą strąć do piekła. Amen.